Zajęcia z robotyki w Brześciu Kujawskim

Zajęcia z robotyki w Brześciu Kujawskim

Gmina Brześć Kujawski połączyła siły z firmą odzieżową LPP i Państwową Uczelnią Zawodową we Włocławku, organizując bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania. Zajęcia będą odbywać się co dwa tygodnie i potrwają półtorej godziny. Na pierwsze lekcje przybyli uczniowie z klas VII i VIII w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”.

16 października odbyły się pierwsze zajęcia dodatkowe z robotyki w Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu. Program nauczania obejmuje naukę budowania przestrzennego, a także języków programowania, stosowania ich w praktyce i instalowania w robotach, aby mogły wykonywać proste czynności. Zajęcia prowadzone są przez profesora Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku, który dysponuje długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z zakresu robotyki i programowania.

Podczas bezpłatnych lekcji dzieci ze szkół podstawowych będą mogły pracować przy użyciu zestawów edukacyjnych Abilix Krypton 2, które stanowią niezbędną pomoc przy budowie robotów humanoidalnych. Każda lekcja będzie nie tylko edukacyjnym wyzwaniem dla uczniów, ale także wspaniałą podróżą w dynamiczny świat komputerów i automatyzacji.

Inwestycja w przyszłość technologiczną

Wiceprezes firmy odzieżowej LPP Jacek Kujawa poinformował, że umiejętność posługiwania się nowoczesną technologią jest jedną z najbardziej użytecznych kompetencji w dzisiejszym świecie. Dodał również, że doskonałym przykładem może być firma LPP, która jako producent odzieży nie mogłaby się tak prężnie rozwijać, gdyby nie wykorzystywała najnowszych technologii. Natomiast stworzenie dzieciom szansy na pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie technologii jest znakomitą okazją na inwestowanie w rozwój przyszłych pokoleń.

Zajęcia z robotyki i automatyki są bezpłatne i odbywają się co drugą sobotę w Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim. Lekcje trwają 90 minut i potrwają do końca semestru zimowego. Rekrutacja dostępna jest za pośrednictwem szkół podstawowych gminy Brześć Kujawski.