Profutrzaki najlepszą inicjatywą społeczną w województwie?

Profutrzaki najlepszą inicjatywą społeczną w województwie?

Z końcem października miało miejsce podsumowanie konkursu na najlepsze inicjatywy społeczne w regionie Kujawsko-Pomorskim. ” Rodzynki z pozarządkówki”, bo taką nazwę nosił konkurs, otrzymała inicjatywa Stowarzyszenia Profutrzaki z Brześcia Kujawskiego, pod nazwą „STOP porzucaniu, bądź ODPOWIEDZIALNY – akcja sterylizacji i czipowania zwierząt w Brześciu Kujawskim”. 

Rodzynki z pozarządkówki

Konkurs w tym roku miał już swoją XIII edycję. Wygraną w tegorocznym konkursie było 2500 złotych oraz zaszczytny tytuł „Rodzynki z pozarządówki”. Konkurs obejmuje co roku inicjatywy organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń z całego województwa. Ocenie konkursowej podlegają projekty, które już zostały zrealizowane lub zrealizowane w znaczącym stopniu. Łączna pula środków przekazanych na edycję konkursu w 2020 roku wyniosła 30 000 złotych. Zgodnie z regulaminem z konkursu wyłączeni są laureaci zeszłorocznej edycji.

Profutrzaki ratują braci mniejszych

Kim są Profutrzaki? Stowarzyszenie zostało założone przez dwie, bardzo kochające zwierzęta wolontariuszki. Głównym założeniem i celem organizacji jest edukacja w zakresie zwierząt oraz prowadzenie akcji sterylizacji czworonogów celem uniknięcia przychodzenia na świat kolejnych, porzuconych istnień. Równie istotną działalnością jest czipowanie zwierząt. Co ważne, akcje i projekty dotyczą wolnożyjących zwierząt, ale również takich, które mają swój kąt. Edukują i uświadamiają w zakresie odpowiedzialnego podejścia do zwierząt.

Profutrzaki rodzynkami z pozarządówki w 2020 roku

Jak informują założycielki Profutrzaków wygraną w „Rodzynkach z pozarządkówki” przeznaczą na bieżące wydatki związane z działalnością stowarzyszenia. Głównie pieniądze pokryją koszty związane z opieką i leczeniem zwierząt oraz czipowaniem i kastracją kotów i psów z gminy Brześć Kujawski. Samorząd brzeski równie bardzo wspiera organizację, przekazując środki na realizację celów statutowych stowarzyszenia. Co istotne akcje prowadzone przez Profutrzaki spotykają się z pozytywną reakcją lokalnych mieszkańców oraz innych ludzi, którzy chętnie wspierają internetowe zrzutki na rzecz działalności Stowarzyszenia.