Ciężarówka z burakami wylądowała w rowie z powodu kolizji

Ciężarówka z burakami wylądowała w rowie z powodu kolizji

W ubiegły piątek na drodze krajowej nr 62 w gminie Brześć Kujawski doszło do groźnej kolizji, w wyniku której wiozący buraki pojazd ciężarowy wjechał do rowu. Ciężarówka przechyliła się na bok, wysypując buraki na pole. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną, karetkę pogotowia i samochód ratownictwa technicznego. Żaden z kierowców nie poniósł zagrażających życiu obrażeń.

Do zdarzenia doszło 8 października na DK 62 w pobliżu miejscowości Kuczyna na trasie Włocławek – Radziejów. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że doszło do kolizji dwóch pojazdów – samochód dostawczy zderzył się z pojazdem ciężarowym. Ciężarówka wjechała do rowu, przechyliła się na lewy bok i wysypała buraki na pole.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa patrole policyjne z Włocławka, samochód ratownictwa technicznego, służby medyczne z Brześcia Kujawskiego, trzy zastępy straży pożarnej z Włocławka, a także zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Brześcia Kujawskiego, Machnacza i Kąkowej Woli.

Powodem kolizji był niewłaściwy manewr wyprzedzania

Funkcjonariusze policji ustalili, że winę za kolizję ponosi kierowca samochodu dostawczego marki toyota, który postanowił wyprzedzić jadący przed nim pojazd, nie zwracając uwagi na to, że jadąca za nim ciężarówka jako pierwsza zaczęła manewr wyprzedzania. Tym sposobem kierowca toyoty zajechał drogę kierowcy ciężarówki, co spowodowało, że wylądowała w pobliskim rowie.

Rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku Joanna Seligowska-Ostatek oznajmiła, że w wyniku kolizji 29-letni kierowca toyoty został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne. Natomiast kierowca ciężarówki doznał niegroźnych obrażeń, które na miejscu opatrzyli medycy pogotowia ratunkowego. Poszkodowany nie wymagał przewiezienia do szpitala.

Na czas pracy straży pożarnej droga na trasie Włocławek – Radziejów została częściowo zablokowana i wprowadzono tymczasowy ruch wahadłowy.