Zwycięstwo Szkoły Podstawowej nr 1!

Zwycięstwo Szkoły Podstawowej nr 1!

O kwestiach ochrony środowiska mówi się ostatnio bardzo duży. A eksperci podkreślają, jak ważna w tym aspekcie jest edukacja. Dzieci już w młodym wieku powinny oswajać się z zagadnieniami przyrodniczymi i ekologicznymi. Wcześnie przyswojona przez nie wiedza będzie miało pozytywny wpływ na naszą i ich przyszłość! Najlepiej jak wiadomo, dziecko uczy się przez zabawę i jest nawet nieświadome, że wyrabia sobie pewne nawyki. Na promocję takich działań Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim otrzymała grant w ramach projektu „Dziecko przyjacielem przyrody”, ufundowany przez Fundację „ANWIL dla Włocławka”. Gratulujemy!

Prestiżowy grant ANWIL dla Szkoły Podstawowej nr 1

Uczniowie dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przyrodą rozbudują w sobie empatię, uważność na otaczający nas świat roślin i zwierząt. Takie obcowanie z naturę będą mieli umożliwioną dzięki zajęciom stworzonym w ramach projektu. Po ukończeniu projektu dzieci z klas I-IV Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim będą wiedziały, jak należy reagować na niewłaściwe zachowania innych. Całą wiedzą z zakresu obcowania ze środowiskiem zdobędą w ramach projektu, który da im umiejętność „Przyjaciela przyrody”.

Uczniowie eksetami od ochrony środowiska!

Program przewiduje takie bloki tematyczne jak zbiórka makulatury, nakrętek plastikowych czy baterii. Podczas zajęć terenowych dzieci będą prowadziły obserwację drzew, które rosną w ogrodzie szkoły, a następnie zrobią nowe nasadzenia. Kolejnym krokiem będzie dbanie o sadzonki ich pielęgnacja, dzięki czemu dzieci w praktyce zobaczą, jak wygląda opieka nad roślinami. Ponadto dzieci wezmą udział  w zajęciach o wodzie i dowiedzą się, skąd bierze się woda w kranie. Na własnej skórze przekonają się, w jaki sposób należy dokarmiać ptaki i nauczą się rozpoznawania gatunków drzew. Dodatkowo czeka je seria, w której będą zajmować się powietrzem. Wszystko brzmi bardzo ekscytująco!