Włocławek: Ceny paliw w Polsce świdrują w górę. Siedem złotych za litr benzyny

Włocławek: Ceny paliw w Polsce świdrują w górę. Siedem złotych za litr benzyny

Atak rosyjski na Ukrainę sprawił, że ceny ropy znacznie wzrosły, a paliwo na polskich stacjach benzynowych kosztuje już nawet 7 złotych za litr. Nie inaczej ma się sprawa we Włocławku, Brześciu Kujawskim i pozostałych obszarach województwa kujawsko-pomorskiego. Z kolei analitycy informują, że w najbliższych tygodniach paliwo może zdrożeć nawet do 8 złotych za litr.

Dnia 24 lutego Federacja Rosyjska zaatakowała niepodległą Ukrainę, a narzucone na Rosję sankcje sprawiły, że ceny ropy naftowej zaczęły szybować w górę. Z tego powodu ceny paliwa na polskich stacjach benzynowych stale rosną, dochodząc nawet do 6,99 zł za litr. Całą sytuację pogarsza też polski złoty, który od ostatniego tygodnia zalicza coraz większy spadek.

Ceny paliwa mogą przekroczyć 8 zł za litr

Niestety nie jest to jedyna zła wiadomość. Według analityków, pod koniec marca obecne ceny paliwa mogą podskoczyć jeszcze wyżej – przekraczając nawet 8 złotych za litr. We Włocławku i okolicach wzrastające ceny można dostrzec gołym okiem. A to dlatego, że na niektórych stacjach cena za litr nie wzrasta jedynie z dnia na dzień, ale nierzadko też z godziny na godzinę.

Różnice w cenach paliwa w województwie kujawsko-pomorskim wynoszą nawet 0,40 gr za litr. Na przykład, niedaleko Brześcia Kujawskiego i Lubrańca na stacjach paliw Lotos można jeszcze zakupić litr benzyny za 6,59 zł. Natomiast w tym samym rejonie na stacjach Orlenu za litr paliwa zapłacimy już 6,99 zł.

A jeżeli interesują Cię ciekawostki z Brześcia Kujawskiego, sprawdź miejski napis z hotelem dla owadów.