Brześć Kujawski: Napis powitalny w formie… hotelu dla owadów

Brześć Kujawski: Napis powitalny w formie… hotelu dla owadów

W Brześciu Kujawskim pojawił się nowy napis powitalny, który można zauważyć przy wjeździe do miasta. Ta praktyczna i atrakcyjna dekoracja Brześcia jest przyjazna dla środowiska i zaprojektowana w postaci hotelu dla owadów, gdzie jedne z najmniejszych żyjątek tej planety urządzają sobie przytulne kryjówki. Napis został stworzony w ramach eko-projektu Stowarzyszenia Profutrzaki.

Niedawno przy wjeździe do Brześcia Kujawskiego pojawił się napis powitalny, który zwraca uwagę wszystkich kierowców. Zainstalowana pod nazwą „Cześć, tu Brześć!” ozdoba jest nie tylko atrakcyjna wizualnie. Pełni również funkcję hotelu dla owadów, które mogą się tutaj schować przed drapieżnikami lub złą pogodą.

Projekt powstał dzięki Wahadle i Profutrzakom

Cały projekt został wykonany wyłącznie z ekologicznych materiałów i jest to największy tego typu hotel dla owadów w Polsce. Pomysł na napis powitalny narodził się w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”. Natomiast jego realizacją zajęło się Stowarzyszenie Profutrzaki – Centrum Edukacji Prozwierzęcej, które stworzyło przestrzenie przeznaczone dla owadów.

Hotel dla owadów oferuje zarówno bezpieczne kryjówki, jak i miejsca na budowę gniazd. Konstrukcja hotelu zbudowana jest z trzciny i gałązek z nawierconymi otworami, dzięki czemu stanowi idealne lokum dla trzmieli, os i pszczół. Co więcej, pełno też tutaj szyszek i suchej ściółki, które z kolei są znakomitym mieszkankiem dla biedronek.

Napis „Cześć, tu Brześć!” można znaleźć na drodze krajowej nr 62 – na wjeździe do Brześcia Kujawskiego od strony Radziejowa.

Być może jesteś ciekaw, jak przebiegł turniej szachowy w Brześciu Kujawskim.