W Brześciu Kujawskim powstanie kompleks basenów letnich

W Brześciu Kujawskim powstanie kompleks basenów letnich

Jak wiadomo, dotychczasowy basen letni w Brześciu Kujawskim jest już zamknięty. Jednak miasto postanowiło nie ograbiać swoich mieszkańców z wodnych atrakcji, decydując się na budowę nowego kompleksu basenów letnich. Natomiast obecny basen zostanie zlikwidowany, ponieważ położony jest na starym cmentarzu żydowskim (więcej można przeczytać tutaj).

W ostatnim czasie samorząd Brześcia Kujawskiego wpadł na znakomity pomysł zapewnienia swoim mieszkańcom fantastycznej rozrywki na przyszłe sezony letnie. Jest nim budowa nowego basenu letniego, gdzie brześcianie będą mogli nie tylko skorzystać z wodnych uciech, ale także wypocząć po ciężkim dniu pracy.

Miasto szuka dofinansowania na nowy projekt basenowy

Jak poinformował burmistrz gminy Tomasz Chymkowski, decyzja o budowie nowych obiektów basenowych została już podjęta. Władze Brześcia będą teraz starać się o dofinansowanie projektu, składając wniosek o dodatkowe fundusze m.in. do Programu Polski Ład.

Pojawiło się także wiele różnych koncepcji związanych z postawieniem tego rozrywkowo-sportowego obiektu. I jak na tę chwilę nie jest jeszcze pewne, jak będzie wyglądał nowy kompleks basenowy. Jednak przedstawiciele brzeskiego samorządu są dobrej myśli i uważają, że baseny będą gotowe do użytku jeszcze w okresie trwania ich kadencji.

Nowe baseny letnie w Brześciu Kujawskim prawdopodobnie pojawią się w pobliżu kompleksu sportowo-rozrywkowego na osiedlu Falborek.