„Jasełka” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brześciu Kujawskim

„Jasełka” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brześciu Kujawskim

Święta Bożego Narodzenia to okres wspaniałych tradycji i zwyczajów, które od długich lat rozgrzewają serca ludzi na całym świecie. Jest to czas refleksji, miłości i radości, jak również bezinteresownej dobroci. To także doskonały moment, aby pokazać najmłodszym, że święta wypełniają rodzinna atmosfera i troska o drugiego człowieka.

I właśnie dlatego – z okazji nadchodzącej Gwiazdki – dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brześciu Kujawskim przygotowały bożonarodzeniowe przedstawienie w postaci tradycyjnych „Jasełek”. Była to świetna okazja, aby poczuć klimat zbliżających się świąt i czerpać przyjemność ze spektaklu w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Brześcia Kujawskiego.

Na świątecznym przedstawieniu pojawił się burmistrz miasta

Na świąteczne przedstawienie przybyły nie tylko rodziny przedszkolaków, ale również przedstawiciele brzeskiego samorządu i edukacji. Z tego względu nie mogło zabraknąć burmistrza Brześcia Kujawskiego – Tomasza Chymkowskiego, naczelnika Wydziału Spraw Społecznych, Sportu i Edukacji – Moniki Podlewskiej oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Brześciu Kujawskim – Piotra Stanny.

Przedszkolaków wspierał zarówno personel, jak i dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 „Kraina Bajek” w Brześciu Kujawskim – Jolanta Misterska. „Jasełka” odwiedził również proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim – ks. Ireneusz Juszczyński.

Świąteczny spektakl zakończony gromkimi brawami

„Jasełka” odbyły się w zeszły wtorek (21 grudnia), dając mnóstwo radości nie tylko przedszkolakom, ale i zachwyconej widowni. Dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego nr 1 „Kraina Bajek” w Brześciu Kujawskim dały wspaniały popis swoich aktorskich umiejętności, ujmująco przedstawiając historię narodzin Jezusa Chrystusa.

Natomiast scenę „Jasełek” przyozdobiono błyszczącymi dekoracjami i starannie przygotowaną scenografią, które jeszcze bardziej podkręcały świąteczną atmosferę wśród publiczności. Każdy z młodziutkich aktorów miał też na sobie śliczny kostium, będący znakomitym dopełnieniem strony wizualnej całego przedstawienia.

A po zakończonym spektaklu i rzęsistych oklaskach pojawił się nawet Święty Mikołaj, który dźwigał na plecach worek z prezentami. Była to dobra okazja, żeby zamienić z Brodaczem kilka słów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, złożyć życzenia bożonarodzeniowe i wspólnie pośpiewać kolędy.