Prace nad budową brzeskiej obwodnicy idą pełną parą

Prace nad budową brzeskiej obwodnicy idą pełną parą

W Brześciu Kujawskim trwają prace związane z budową obwodnicy, która w najbliższych kilku latach ma być oddana do użytku publicznego. Powodem powstania obwodnicy jest uszczuplenie ruchu tranzytowego na ulicach miasta, który na tę chwilę skupia się na drodze krajowej nr 62. Ukończenie brzeskiej obwodnicy planowane jest na lata 2025-2029.

Obecnie trwa budowa obwodnicy w Brześciu Kujawskim. Jej zadaniem będzie przekierowywanie ruchu tranzytowego, jaki obecnie koncentruje się na DK62. Tym sposobem powstaną znacznie lepsze warunki do przejazdów regionalnych i dalekobieżnych zarówno z autostrady A1, jak i Włocławka.

W Kujawsko-Pomorskiem powstanie sześć obwodnic

Ustalono, że w ramach programu rządowego, który zakłada budowę 100 obwodnic na terenie całego kraju, sześć z nich pojawi się w województwie kujawsko-pomorskim. Przetarg na budowę obwodnic ogłoszono pod koniec 2020 roku, planując nie tylko obwodnicę w Brześciu Kujawskim. Pozostałych pięć powstanie w Lipnie, Kruszwicy, Strzelnie, Nowej Wsi Wielkiej i Kowalewie Pomorskim.

W maju 2021 roku podpisano umowę z wykonawcą Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Natomiast kilka miesięcy później zorganizowano spotkanie z mieszkańcami województwa, na którym przedstawiono wstępne opcje usytuowania nowych obwodnic.

Brześć Kujawski stworzył także stronę internetową, poświęconą pracom nad brzeską obwodnicą. Dzięki temu mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić postępy i uzyskiwać najnowsze informacje dotyczące budowy obiektu. Wszystko można znaleźć pod adresem: https://www.trakt.eu/obwodnica_brzesc-kujawski/