Rowery miejskie w Brześciu

Rowery miejskie w Brześciu

Wczoraj (01.07) w Brześciu pojawiły się śliczne rowery miejskie, które będą do dyspozycji mieszkańców przez kolejne 3 miesiące. To pierwsza tego typu inicjatywa w tym mieście i została przyjęta z dużym entuzjazmem. Niestety, nie obyło się bez aktów wandalizmu.

Promocja zdrowego stylu życia

Rowery miejskie w większych miastach w Polsce są obecne od kilku lat i cieszą się ogromną popularnością. Władze miast zachęcają w ten sposób do zmiany środka transportu na bardziej ekologiczny. Jazda na rowerze korzystnie wpływa na naszą sylwetkę, poprawia samopoczucie, a przy okazji przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do otoczenia.

Za niewielką opłatą każdy mieszkaniec miasta może przemieszczać się rowerem po całym Brześciu, bez kupowania własnego sprzętu.  To Ty decydujesz, skąd chcesz odebrać rower i gdzie go zostawić (lista punktów dostępna jest na stronie miasta). W Brześciu znajdują się aż 4 stacje, skąd możesz odebrać i zostawić rower. Opłata za jedną minutę jazdy wynosi 5 gr, co daje nam zaledwie 3 zł za godzinę jazdy.

Rowery miejskie przeszkadzają wandalom

Chociaż rowery miejskie w Brześciu stanęły na stanowiskach zaledwie wczoraj, jeden z rowerów już został zniszczony. Nie jest prostą sprawą, aby zniszczyć rower, dlatego ktoś musiał się naprawdę postarać. Trudno nam skomentować takie zachowanie. Niektóre osoby po prostu zapominają, że przedmioty użyteczności publicznej są finansowane z naszych podatków… Jeśli widzieliście wandala, zgłoście sytuację odpowiednim służbom, by pomóc policji w poszukiwaniach.

Mamy nadzieję, że osoba, która zniszczyła rower, zostanie szybko odnaleziona i zapłaci za wyrządzone szkody. A resztę mieszkańców Brześcia zachęcamy do korzystania z nowej atrakcji! Trwające lato to idealna okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Korzystajmy z tego, bo za kilka miesięcy zima znowu zamknie nas w domach.