Depilacja laserowa – jak często należy powtarzać?

Depilacja laserowa – jak często należy powtarzać?

Depilacja laserowa mimo regularnej powtarzalności stanowi obecnie najskuteczniejszą formę usuwania niechcianego owłosienia. Efektywność wystarcza na lata, pamiętając o wykonywaniu zabiegów przypominających, które podtrzymują efektywność zabiegów przeprowadzonych w serii.

Depilacja laserowa – czy jeden zabieg wystarczy?

Zabiegi depilacji laserowej to dziedzina kosmetologii, która charakteryzuje się regularną powtarzalnością. Zjawisko to uwarunkowane jest obecnością włosków w różnych fazach wzrostu. Wiązka świetlna emitowana przez głowicę lasera oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, posiadające odpowiednią długość. Pozostałe są w tym czasie są uśpione, w związku z tym konieczne jest odczekanie do momentu, aż się uaktywnią. Oznacza to, że każdy zabieg jest w stanie usunąć tylko daną część włosów z danej partii ciała, która wynosi około 30%.

Ile zabiegów należy wykonać?

Średnia ilość zabiegów depilacji laserowej w serii wynosi 4 do 6 powtórzeń. Każdy z nich przyczynia się do osłabienia ich struktury oraz spowolnienia procesu odrastania. Optymalny czas pomiędzy zabiegami to 4 do 6 tygodni. Warto podkreślić, że zbyt długa przerwa pomiędzy może niekorzystnie wpłynąć na efekty terapii. Należy zaznaczyć, że skuteczność depilacji laserowej uwarunkowana jest wieloma czynnikami (kolor oraz rodzaj owłosienia, fototyp skóry, zaburzenia gospodarki hormonalnej związanej ze stresem lub ciążą, czynniki genetyczne). Oznacza to, że efekty zabiegów depilacji laserowej są kwestią mocno indywidualną.

Kluczową kwestią jest fakt, że efektywność wykonanej serii zabiegowej należy utrwalać tak zwanymi zabiegami przypominającymi. Tego rodzaju procedurę zaleca się przeprowadzić po roku czasu od zakończonej serii depilacji laserowej.

Wskazówka

Współczesna kosmetologia wykorzystuje obecnie wiele urządzeń, które cechują się znaczną rozbieżnością efektów. Laser diodowy Mediostar Next Pro we Wrocławiu i Warszawie stanowi najbardziej popularną i znaną formę usuwania niechcianego owłosienia. Zalicza się do kategorii laserów medycznych, a efektywność jego zapewnia wzbogacenie głowicy urządzenia o dwie długości fali w zakresie 810 i 940 nm. Dzięki temu wysoka energia dociera do mieszków włosowych na głębszych poziomach. Warto podkreślić, że nawet przy użyciu energii o większej gęstości, urządzenie działa delikatnie, całkowicie minimalizując ryzyko skutków ubocznych.

Zalety depilacji laserowej

  • trwałe usuwanie owłosienia w sposób nieinwazyjny;

  • pozbycie się problemów skórnych (wrastające włosy, zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji);

  • oszczędność czasu;

  • komfort gładkiej i zadbanej skóry;

  • spontaniczność w codziennych sytuacjach (wyjście na basen, wakacje).

Podsumowanie

Zabiegi kosmetyczne, do których należy depilacja laserowa to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie w przypadku chęci pozbycia się niechcianego owłosienia. Gwarantuje nie tylko komfort gładkiej skóry, ale również pozbycie się problemu wrastających włosków lub podrażnień po tradycyjnych metodach golenia. Już teraz zapoznaj się z ofertą salonu kosmetycznego depilacjalaserowa-wroclaw.pl