Kolejny tradycyjny spływ kajakowy z Lubrańca do Brześcia już za nami!

Kolejny tradycyjny spływ kajakowy z Lubrańca do Brześcia już za nami!

W ostatnią niedzielę maja miłośnicy wodnych przygód po raz kolejny mieli okazję, aby wziąć udział w spływie kajakowym, który ponownie odbył się na malowniczej Zgłowiączce. Jak informują organizatorzy wydarzenia, liczba wolnych miejsc była ograniczona. Jednak wszystkie bilety zostały wykupione, a sam spływ cieszył się pełną frekwencją.

Dnia 29 maja na trasie z Lubrańca do Brześcia Kujawskiego mieszkańcy miasta i okolic mogli skorzystać ze wspaniałej rozrywki, jaką jest tradycyjny spływ kajakowy. Zbiórka kajakarzy miała miejsce o godzinie 10:30 w BCKiH w Brześciu Kujawskim. Stamtąd uczestnicy zostali przewiezieni busem do Lubrańca, gdzie rozpoczęli swoją wodną przeprawę.

Idylliczne widoczki oraz tętniąca życiem, bogata fauna i flora

Warto zaznaczyć, że ta znakomita forma rozrywki już od lat dostarcza świetnej zabawy wszystkim, którzy uwielbiają spędzać czas wśród pięknych tworów Matki Natury. Spływy kajakowe organizowane są w Brześciu Kujawskim każdego roku, zapewniając fantastyczne doznania w otoczeniu bogatej i unikalnej fauny oraz flory. Trasa kajakowa biegnie przez około 12 kilometrów i kończy się w brzeskiej przystani wodnej – zaraz przy targowisku miejskim.

Organizatorem imprezy, jak co roku, jest Brzeskie Centrum Kultury i Historii Wahadło oraz Punkt Informacji Turystycznej w Brześciu Kujawskim. Koszt udziału w spływie kajakowym był wydatkiem rzędu 35 złotych. W cenie zawarto nie tylko samą przeprawę, ale także ubezpieczenie uczestników i wypożyczenie kajaków.