Jak wyglądał rodzinny rajd rowerowy z Włocławka do Brześcia Kujawskiego

Jak wyglądał rodzinny rajd rowerowy z Włocławka do Brześcia Kujawskiego

We Włocławku odbył się rodzinny rajd rowerowy Majowe Wahadło, podczas którego rowerzyści wybrali się na prawie 30-kilometrowa przejażdżkę – startując z włocławskiego Zazamcza w stronę Brześcia Kujawskiego. W trakcie rajdu grupa cyklistów zwiedziła także wystawę multimedialną „Wahadło czasu”.  

Rodzinny rajd rowerowy „Majowe Wahadło” rozpoczął się o godzinie 09:00 na stadionie Przylesie we Włocławku. Stamtąd wystartowała grupa 150 cyklistów, przejeżdżając 29 kilometrów – aż do linii mety przy Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim. Trasa rowerowa wiodła przez takie miejscowości jak Wieniec-Zdrój, Machnacz i Pikutkowo.

Na rajd rowerowy zdecydowała się również Września, która powołała wydarzenie do życia po dwuletniej przerwie. Odwiedź wrzesniainfo.pl i zapoznaj się ze szczegółami tej wspaniałej imprezy.

Zachwycająca wystawa multimedialna „Wahadło czasu”

Warto też dodać, że podczas rodzinnego rajdu uczestnicy wyścigu mieli również okazję do zwiedzenia wystawy multimedialnej „Wahadło czasu”. Ta unikalna ekspozycja przedstawia historię, tradycje i obyczaje Brześcia Kujawskiego od neolitu po współczesność. Jest to także jedna z najlepszych atrakcji w całym regionie.

Organizatorem rodzinnego rajdu rowerowego Majowe Wahadło jest prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku, a także Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim. Możesz też sprawdzić, jak wyglądała Majówka 2022 w Brześciu Kujawskim.