Brześć Kujawski zaprasza na Majówkę 2022

Brześć Kujawski zaprasza na Majówkę 2022

Majówka 2022 zbliża się coraz większymi krokami, przygotowując mieszkańców kraju na długi i pełen wspaniałych atrakcji weekend. Nie inaczej sprawa wygląda w Brześciu Kujawskim, gdzie podczas tegorocznej majówki na uczestników będzie czekać wiele fantastycznych rozrywek i występów na żywo. Sprawdźmy zatem, jakich brzeskich atrakcji powinniśmy wyczekiwać w tym roku.

Majówkę 2022 w Brześciu Kujawskim organizuje Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło”, dzięki któremu będzie można bawić się na VI Festiwalu Zespołów Folklorystycznych, a także podczas występu na żywo jednego z najpopularniejszych kabaretów w Polsce, jakim jest Kabaret Moralnego Niepokoju. W związku z tym, jeżeli nie mamy jeszcze planów na majówkę, warto pomyśleć o propozycji Brześcia Kujawskiego.

Zobacz również, jaką majówkę szykuje Szczytno.

Trzy dni majowej rozrywki dla każdego

Majówka 2022 w Brześciu Kujawskim będzie trwać w dniach 1-3 maja, oferując uczestnikom różne atrakcje w różne dni. Tym sposobem w pierwszy dzień majówki miłośnicy folkloru będą mogli zasiąść w brzeskim amfiteatrze, aby posłuchać 10 zespołów folklorystycznych z całego kraju. Koncerty odbędą się w ramach VI Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im Tadeusza Zielińskiego w Brześciu Kujawskim. Wstęp na występy będzie darmowy.

Na drugi dzień majówki przygotowano biało-czerwony rajd rowerowy, gdzie będzie można podziwiać zmagania zawodników walczących o zwycięstwo na swoich wyścigowych jednośladach. To wydarzenie rowerowe jest możliwe dzięki współpracy BCKiH „Wahadło” z Punktem Informacji Turystycznej w Brześciu Kujawskim.

Ostatni dzień majówki wcale nie będzie uboższy od swoich poprzedników. Tego dnia do akcji wkroczy Kabaret Moralnego Niepokoju, który od długich lat rozbawia swoimi doskonałymi skeczami liczną publiczność w różnych miastach na terenie całej Polski. Co prawda na majówce kabaret pojawi się w nieco okrojonym składzie. Jednak w dalszym ciągu należy spodziewać się istnej eksplozji humoru. Bilety na występ można zakupić na biletyna.pl albo w biurze recepcji BCKiH „Wahadło”.