Brześć kulinarną stolicą regionu

Brześć kulinarną stolicą regionu

17 lipca w Brześciu odbyło się Święto Żuru Kujawskiego — impreza, którą lubią wszyscy! W 2021 doczekaliśmy się już 10 edycji lokalnego wydarzenia, które przyciąga smakoszy i wielbicieli rozrywki.

Konkurs kulinarny — najlepszy żur

Najbardziej emocjonującym momentem Święta Żuru Kujawskiego jest popołudniowy konkurs na najlepszy żur. Zadaniem drużyn jest ugotowanie pysznego dania zgodnie z własnym przepisem, ale w określonym czasie i z użyciem określonych narzędzi. Smakosze to uwielbiają! Potrawie co roku towarzyszą regionalne przysmaki, a całość zachwyca nie tylko oczy, ale i podniebienia.

W tegorocznej edycji konkursu w jury zasiadło 3 panów: Grzegorz Parczewski, Paweł Michorzewski oraz Zbigniew Korzeniowski. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie potrawy zgodnej z tradycją, pięknie zaaranżowanej, podanej i oczywiście smacznej. Tegoroczna konkurencja była spora!

Śmiechom nie było końca

Co to za święto bez muzyki — organizatorzy i tutaj nie zawiedli, ponieważ Święto Żuru Kujawskiego w Brześciu zostało uświetnione koncertami. Gwiazdą wieczoru był znany w Polsce zespół Enej. Skoczną muzykę wykonały również dziewczyny z zespołu Girls Cover. A jakby tego było mało, impreza zakończyła się dyskoteką. O oprawę muzyczną dyskoteki zadbali Dj Deleś & Dj Robo. Trzeba przyznać, że po pandemicznym roku 2020 ludziom brakowało takich wydarzeń. W końcu można było uczestniczyć w publicznym wydarzeniu i cieszyć się ładną pogodą, smacznym jedzeniem i skoczną muzyką w gronie przyjaciół i znajomych. A Wy, byliście zobaczyć, co działo się na tegorocznym Święcie Żuru Kujawskiego w Brześciu?