Brama garażowa do domu

Brama garażowa do domu

Na montaż bramy automatycznej decyduje się coraz więcej właścicieli domów wolno stojących, a także prywatnych terenów gospodarczych. Jest ona o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem, niż brama manualna. Dlaczego warto posiadać bramę automatyczną?

Wygodne otwieranie i zamykanie

Podstawową zaletą bramy automatycznej jest jej wygodne otwieranie i zamykanie już z dalszych odległości. Jest to szczególnie istotne dla osób, które w pośpiechu przygotowują się do wyjścia z domu, zamykając bramę już w samochodzie. Brama garażowa, w razie potrzeby, może zostać otwarta nawet z poziomu okna i zamknięta w dowolnym momencie. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku, gdy dzieci bawiące się na podwórku chciałyby wyciągnąć zabawki z garażu. Wielu z nas przechowuje w nim nie tylko samochód, ale również rowerki, hulajnogi czy piłki. Napęd do bramy automatycznej sprawia, że nie musimy tracić czasu na jej manualne otwieranie, co jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem.

Bezpieczna posesja

Bramę manualną stosunkowo łatwo jest sforsować, o czym doskonale wiedzą zarówno złodzieje, jak i małe dzieci, które są niezwykle ciekawe świata. Tymczasem bramę automatyczną można otworzyć jedynie za pomocą specjalistycznego pilota, dzięki czemu nasza posesja jest całkowicie bezpieczna, jeśli tylko nie wpadnie on w niepowołane ręce. Napęd do bramy przesuwnej nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych, na przykład gradu lub śnieżycy, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że brama otworzy się samoczynnie. Na naszą posesję nie dostaną się więc nieproszeni goście, a dzieci nie będą miały możliwości opuszczenia jej bez wiedzy rodziców czy opiekunów.

Komfortowy powrót do domu

Powrót do domu zazwyczaj kojarzy nam się z czymś przyjemnym, bowiem po ciężkim dniu wreszcie będziemy mogli trochę odpocząć. Niemniej jednak ostatnie o czym marzymy, to wychodzić z samochodu, aby otworzyć bramę wjazdową czy garażową. Staje się to jeszcze bardziej problematyczne, gdy na zewnątrz pada deszcz bądź śnieg. I na odwrót – w czasie upałów również nie mamy ochoty opuszczać chłodnego samochodu. Automatyczną bramę możemy otworzyć już z odległości kilku metrów, dzięki czemu płynnie wjedziemy na podjazd. Co więcej, wygodnie otworzymy ją również o poranku, gdy chcemy jak najszybciej wyjechać do pracy, a jednocześnie nie pobrudzić stroju, co może mieć miejsce w przypadku ręcznego otwierania bramy. Dodatkowo kontrolujemy czas, w którym brama jest otwierana i zamykana, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że przypadkowo dzieci wybiegną przez nią na ulicę.