Biblioteki w Brześciu dofinansowane. Projekt wspomaga Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa!

Biblioteki w Brześciu dofinansowane. Projekt wspomaga Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa!

O tym, że czytanie jest ważne bez względu na wiek, wie większość z nas. Z drugiej jednak strony książki i audiobooki są coraz droższe i nie jest łatwo wydzielić z domowego budżetu pieniądze na literaturę i związane z nią przyjemności. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu ułatwienie dostępu do książek dla mieszkańców poszczególnych regionów, w tym również Brześcia.

Na mocy decyzji wojewódzkiego Kuratora oświaty, na pierwszy rzut dotacje dla bibliotek zostaną rozdysponowane dla dwóch szkół w Brześciu. Będzie to Szkoła podstawowa w Wieńcu oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Brześciu. Środki te stanowią fundusz celowy, na nowości wydawnicze oraz na elementy wyposażenia bibliotek.

Kwota, jaką otrzymały szkoły do rozdysponowania, to 4 000,00 złotych. Biorąc pod uwagę ceny publikacji czy chociażby materiałów dydaktycznych, nie jest to zawrotna suma, jednak stanowi miłą niespodziankę. Być może pozwoli na dokupienie najbardziej popularnych tytułów albo na stworzenie kącika do czytania w szkołach podstawowych.