Remont na DK nr 270. Kierowco, przygotuj się na utrudnienia w ruchu!

Remont na DK nr 270. Kierowco, przygotuj się na utrudnienia w ruchu!

Wraz z końcem marca rozpoczęły się prace drogowe DK 270 na odcinku Brześć – Lubraniec. W planach jest zarówno poszerzenie drogi, jak i wzmocnienie oraz nowa infrastruktura drogowa. Co ważne, finalnie będzie ona połączona z powstającą właśnie obwodnicą Lubrańca.

O tym, jak ważny jest odcinek drogi nr 270 łączącej Brześć z Lubrańcem świadczy chociażby fakt, że jest to łącznik między autostradami A1 i A2. Wykonawca, firma Onde, na uroczystym spotkaniu otrzymała symbolicznie przekazanie terenu pod budowę i od razu zabrała się do pracy. W efekcie, realizator zlecenia obiecuje, że trasa będzie przejezdna, jednak momentami ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Prace rozbudowujące będą działać na trasie prawie 7 kilometrów. Nie dość, że zostanie wzmocniona, to jeszcze poszerzana. Dobra wiadomość również jest taka, że zostaną wybudowane bezpieczne pobocza oraz zatoki autobusowe. Prace obejmą również czynności związane z melioracją oraz działaniami związanymi z zabezpieczeniem drogi przed dzikimi zwierzętami.