Nie będzie autobusu MPK z Brześcia do Włocławka. Co wiadomo w tej sprawie?

Nie będzie autobusu MPK z Brześcia do Włocławka. Co wiadomo w tej sprawie?

Im mniejsze miasto, tym bardziej odczuwalna jest nawet minimalna zmiana w kursowaniu komunikacji miejskiej. Część mieszkańców Brześcia bardzo cieszyła się z planowanej nowej linii komunikacyjnej z Włocławkiem. Jednak mimo, że miała jeździć od 15 marca, to nic się nie dzieje. Dlaczego?

Od 15 marca linia nr 11, która kursowała z Brześcia do Włocławka miała mieć wydłużoną trasę. Przede wszystkim chodziło o większy komfort pasażerów oraz fakt, że linia będzie dojeżdżać w zupełnie nowe miejsca. Jednak w pierwszym dniu kursu, nic takiego się nie wydarzyło. W oficjalnym komunikacie, MPK poinformowało, że przedłużona trasa ze względu na zły stan techniczny infrastruktury, nie zostanie uruchomiona.

Jednak Urząd Miejski w Brześciu postarał się o doprecyzowanie zaistniałej sytuacji. Problem stanowią bilety miesięczne, jakie obejmowałyby linię 11. Władze Brześcia rekomendują, aby bilety miesięczne obejmowały korzystanie ze wszystkich linii miejskich. Przez to właśnie Włocławek musi zmienić uchwałę związaną z cenami biletów w mieście.