Podręczniki do języka polskiego dla Brześcia!

Podręczniki do języka polskiego dla Brześcia!

Akcja zbierania podręczników do języka polskiego jest prowadzona dla dzieci uczęszczającej do polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. Romualda Traugutta w Brześciu. Do tej szkoły obecnie uczęszcza 270 dzieci. Zbiórka została stworzona między innymi przez parlamentarzystów, którzy widzą potrzeb uczniów. Nauka języka ojczystego poza granicami kraju, jest jeszcze bardziej wymagająca. Dzieci jedynie w szkole mogą nauczyć się książkowego języka polskiego. Dla nich i dla ich rodzin jest to bardzo ważne, bo w ten sposób mają stałą więź z korzeniami.  Z tego względu chcieli, aby ich dzieci chodziły do Polskiej szkoły. Z doniesień mediów wynika, że sytuacja na Białorusi, jest bardzo niebezpieczna. Dlatego twórczyni szkoły wyszła z apelem wsparcia ich w tym trudnym momencie. 

Internetowa cegiełka! Każdy może wspomóc zbiórkę!

Biorąc pod uwagę, jak trudna jest teraz sytuacja polityczna na Białorusi, musimy okazać naszą solidarność z mieszkającymi tam polakami. Uczniom ze szkoły w Brześciu brakuje podręczników do uczenia się ojczystego języka, dlatego powstała internetowa inicjatywa zbiórki pieniędzy na zakup materiałów dydaktycznych do nauki polskiego. Ze zgromadzonych środków zostaną zakupione podręczniki, książki, mapy, ale i inne przybory szkolne, które wspomogą uczniów. 

W jaki sposób wziąć udział w akcji?

Założycielką szkoły poza granicami kraju jest Anna Paniszewa. Placówka istnieje już 5 lat, bo została stworzona w 2015 roku. Chodzą do niej uczniowie pochodzenia polskiego, którzy bardzo chcą mieć kontakt z językiem ojczystym, aby mieć stały kontakt z kulturą rodzinnego kraju. Aby mogły kontynuować naukę, szkoła chce zgromadzić 9 tys. zł. Każdy może pomóc dzieciom w spełnieniu ich marzenia, dokładając przysłowiową cegiełkę. Nawet najdrobniejsza kwota pomoże uczniom w ociągnięciu ich celu. Zachęcamy do wsparcia akcji. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/mgm82e