Pijana matka spowodowała wypadek w Brześciu Kujawskim!

Pijana matka spowodowała wypadek w Brześciu Kujawskim!

Policjanci w Brześciu Kujawskim dostali zgłoszenie o wypadku, w którym doszło do zderzenia dwóch samochodów marki opel. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali tylko jeden z pojazdów, jego kierowcę oraz uszkodzony budynek. Kiedy policjanci nie zastali na miejscu drugiego kierowcy, wezwali drugi patrol, który ruszył, aby odnaleźć sprawcę wypadku. Policji udało się zatrzymać 31-letnią kobietę, która spowodowała wypadek. Po przebadaniu jej alkomatem okazało się, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu!

Kobieta uciekła z miejsca wypadku!

Kobieta tego dnia chciała odwieźć dwoje dzieci do szkoły 7-letnie i 4-letnie. W drodze pojechała jeszcze do sklepu. Kiedy wyjeżdżała z parkingu przy sklepie i wymusiła pierwszeństwo na 18 latku, który prowadził drugiego opla i w ten sposób doszło do wypadku. Policjanci nie zastali sprawczyni wypadku na miejscu, ponieważ kobieta bała się, że dzieci spóźnią się do szkoły i  postanowiła je zaprowadzić. 

Do 5 lat więzienia dla nietrzeźwej matki!

Kobiecie zostało zatrzymane prawo-jazy i została przewieziona na komendę. Do dzieci wezwano karetę pogotowia, aby sprawdzić, czy ich stan zdrowia nie uległ pogorszeniu w wyniku wypadku. Ponieważ kobieta ze względu na stan upojenia alkoholowego nie była w stanie sprawować opieki nad nimi, zajął się nimi ich ojciec, który dowiedział się o zdarzeniu od policji. 31-letnia kobieta noc spędziła w areszcie, a rano otrzymała zarzut spowodowania wypadku, prowadzanie pojazdu w stanie nietrzeźwości i narażenia dzieci na niebezpieczeństwo. Grozi jej za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności!

Świetnie przeprowadzona akcja!

W tym przypadku policji szybko ustalić sprawcę wypadku, dzięki monitoringowi miejskiemu, który zarejestrował całe zdarzenie. Ten przypadek pokazuje, jak skuteczny jest to system i jak bardzo może usprawnić działania policji. Już teraz obserwujemy wzrost bezpieczeństwa mieszkańców.