Zbliża się Jesienny Koncert Organowy w Brześciu Kujawskim

Zbliża się Jesienny Koncert Organowy w Brześciu Kujawskim

Już 26 września odbędzie się 9 edycja Jesiennego Koncertu Organowego w Brześciu Kujawskim, na który zapraszają parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brześciu Kujawskim oraz Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło”.

Podczas koncertu wystąpi Krzysztof Kracz, który pełni rolę organisty w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowice. Krzysztof Kracz zasiądzie przy 18-głosowych organach, których przepiękne dźwięki będą rozbrzmiewać od godziny 18:00. Kracz jest organistą z bogatym doświadczeniem i laureatem licznych konkursów w kraju i za granicą.

Ponadto, jest również absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie ukończył z wyróżnieniem grę na organach w klasie prof. Juliana Gembalskiego. Zaliczył również klasę prof. Arvida Gasta w Musikhochschule Luebeck w Niemczech. Ma na swoim koncie kursy prowadzone przez wirtuozów organów 18-głosowych i występuje na koncertach nie tylko w Polsce, ale i wielu innych krajach Europy.

Co więcej, jest również dyrektorem Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Bielsku-Białej oraz założycielem klasy organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Bielsku-Białej, która istnieje od 2010 roku.

Jesienny Koncert Organowy w Brześciu Kujawskim rozpocznie się 26 września o godzinie 18:00 w brzeskim kościele, na który zaproszeni są wszyscy parafianie. Wstęp na koncert jest bezpłatny.