Policja zatrzymała totalnie pijanego motorowerzystę

Policja zatrzymała totalnie pijanego motorowerzystę

W miniony wtorek na ulicach Brześcia Kujawskiego zatrzymano motorowerzystę, który nie zważał na to, którym jedzie pasem, prowadząc swój skuter slalomem po całej jezdni. W pewnym momencie pijanego mężczyznę minął patrol policji z drogówki, który z miejsca zawrócił i zatrzymał motorower. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 28 września około godziny 12:00 na ulicy Krakowskiej w Brześciu Kujawskim. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku natknęli się na jadącego zygzakiem motorowerzystę. Od razu zatrzymali kierowcę jednośladowca, a gdy do niego podeszli, wyczuli od niego silną woń alkoholu. Policjanci zafundowali motorowerzyście test na trzeźwość alkomatem, który wykazał, że 46-letni mężczyzna ma 2,9 promila alkoholu we krwi.

Jak informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Włocławku Tomasz Tomaszewski, motorowerzysta nie został aresztowany, tylko przekazany pod opiekę członkom rodziny, którzy odebrali go z komendy. Natomiast motorower został skonfiskowany i umieszczony na parkingu policyjnym we Włocławku. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna pieniężna i do 2 lat pozbawienia wolności.