Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Brześciu!

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Brześciu!

Na skrzyżowaniu drogi krajowej i wojewódzkiej 16 października doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął 63- letni mężczyzna. Sprawcą wypadku był 40 -letni kierowca, prowadzący ciężarowym samochodem. Mężczyzna jechał drogą krajową nr 62  i chciał skręcić na drogę wojewódzką w kierunku miejscowości Lubraniec. Właśnie podczas wykonywania tego manewru doszło do wypadku! Zmarły 63-letni mężczyzna przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. 

Sprawca wypadku nie został aresztowany!

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci udali się na miejsce wypadku. Do którego doszło po godzinie 18 na skrzyżowaniu na drodze wojewódzkiej nr 265 i drogi DK 62. Na miejsce zdarzenia pojawiło się OSP Brześć Kujawski i kartka pogotowania bardzo szybko. Mimo błyskawicznej interwencji mężczyzny nie udało się uratować. Doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku i zmarł w czasie próby reanimacji. Policja zabezpieczyła miejsce wypadku, a aby upłynnić ruch samochodów i zachować przepustowość drogi kierowała ruchem wahadłowym. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Policja i prokuratura sprowadzić czynności śledcze mające na celu wyjaśnienie, dlaczego doszło do wypadku. Do czasu zebrania wszystkich dowodów i rozwiązania sprawy kierowca został objęty nadzorem policji. 

Nie przyznaje się do winy!

Sprawcą wypadku, w którym zginął człowiek, był kierujący pojazdem ciężarowym mieszkaniec Brześcia. Obecnie dwa razy w miesiącu mężczyzna musi stawić się na komendzie. Dodatkowo poświadczenie majątkowe sprawiło, że prokurator nie wystąpił o jego aresztowanie. Kierujący ciężarówką nie przyznał się do spowodowania wypadku, jego zdaniem nie popełnił on żadnych błędów, które mogłoby doprowadzić do wypadku. W czasie zeznań powiedział, że stosował się do wszystkich przepisów ruchu drogowego, a przejście, na którym doszło do tego tragicznego wypadku, jest nieoświetlone.