Wypadek w obwodzie brzeskim: nie żyje polski kierowca

Wypadek w obwodzie brzeskim: nie żyje polski kierowca

W piątek dziewiątego października na drodze R-43 w stronę Słupska miał miejsce tragiczny wypadek samochodowy. Kierowca z Polski zderzył się w Białoruskiej miejscowości Lachowicze z tirem. Zgodnie z informacjami, które przekazała białoruska Milicja, to Polak był winny wypadkowi. Na miejscu pojawiły się służby ratownicze, jednak nie udało uratować się kierowcy ciężarówki.

Zjechał na pas

Zgodnie z informacją przekazaną przez białoruską Milicję winnym wypadku był Polak. Kierowca ciężarówki bowiem miał, nagle zjechać na lewy pas jezdni i uderzyć w tir Man. Uderzenie było czołowe, 43- letni kierowca ciężarówki niestety mimo akcji ratowniczej zmarł. 25-letni Białorusin, który kierował tirem, został przewieziony do szpitala, w stanie ciężkim. Walczy o życie. Do wypadku doszło około piątej rano Polskiego czasu.

Całkowicie zniszczone samochody

Uderzenie było na tyle silne, że oba samochody nie nadają się już do użytku. Ciężarówka uległa całkowitej kasacji, natomiast przód tira również został zmiażdżony. W obu pojazdach maska została zgnieciona i odłączyła się od reszty samochodu. Uszkodzeniu uległy również naczepy tira oraz ciężarówki.

Trwają czynności wyjaśniające

W dalszym ciągu toczą się czynności mające na celu ustalenie okoliczności wypadku. Nad wszystkim kontrolę sprawują polskie służby konsularne. Przedstawiciel konsulatu potwierdził bowiem, że zostali poinformowani o zajściu i monitorują sprawę zgodnie z przyjętym prawem. W dalszym ciągu nie wiadomo co było powodem tego, że 43-letni kierowca z Polski zmienił pas i tym samym zderzył się czołowo z tirem, kierowanym przez 25-letniego Białorusina. Sprawą zajmuje się konsulat Generalny Rzeczypospolitej w Brześciu.