Wypadek ciężarówki na A1 w pobliżu Włocławka

Wypadek ciężarówki na A1 w pobliżu Włocławka

W ubiegły poniedziałek na autostradzie A1 miał miejsce niebezpieczny wypadek z udziałem samochodu ciężarowego. W pewnym momencie pojazd zjechał do rowu, gubiąc po drodze wiozący na naczepie kontener. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba.

Dnia 28 marca około godziny 7:00 dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie o wypadku, jaki wydarzył się na 196 kilometrze autostrady A1 nieopodal zjazdu na trasę Włocławek Zachód. Poszkodowanym okazał się 23-letni kierowca ciężarówki, który w pewnym momencie zasnął za kierownicą. Z tego powodu zjechał z jezdni i wjechał w bariery energochłonne, zatrzymując się w przydrożnym rowie. Podczas wypadku zgubił też kontener, który zsunął się z naczepy.

Sprawdź też informacje o wypadku ciężarówki ze świniami na drodze.

Strażacy zablokowali pas autostrady

Pierwsze na miejscu pojawiły się zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej Brześć Kujawski, a następnie dojechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Machnacz i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Z powodu oględzin i oczyszczania drogi całkowicie zablokowano jeden pas autostrady.

Rzecznik prasowa z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku – nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek poinformowała, że kierowca wyszedł z wypadku bez większych obrażeń. Został też przebadany alkomatem, który wykazał, że jego organizm jest wolny od alkoholu. Za spowodowanie wypadku kierowca ciężarówki otrzymał wysoką grzywnę i punkty karne.

A tutaj przeczytasz o wypadku w Pikutkowie.