Kolizja trzech samochodów w Pikutkowie

Kolizja trzech samochodów w Pikutkowie

W miniony czwartek w miejscowości Pikutkowo doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Pomimo że wypadek wyglądał groźnie, nikomu nic się nie stało. W działaniach brali udział włocławscy policjanci i funkcjonariusze straży pożarnej.

Dnia 17 marca około godziny 7:00 na drodze k62 w Pikutkowie niedaleko Włocławka zdarzył się wypadek, w wyniku którego zderzyły się trzy pojazdy. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Miejskiej Komendy Policji we Włocławku i dwa zastępy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Jak relacjonuje Tomasz Tomaszewski, oficer prasowy KMP Włocławek, powodem zderzenia było niezachowanie właściwego odstępu między jadącymi w tym samym kierunku pojazdami. 61-letni kierowca samochodu osobowego marki Hyundai uderzył w tył samochodu marki Citroen. Z kolei kierowca Citroena uderzył w jadący przed nim pojazd marki Land Rover.

Przeczytaj też artykuł o zwłokach mężczyzny znalezionych w Brześciu Kujawskim.

Jeden z kierowców poszukiwany przez sąd w Malborku

Włocławscy policjanci przebadali uczestników wypadku alkomatem, który wykazał, że wszyscy byli trzeźwi. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierowca land rovera poszukiwany jest przez malborski sąd z powodu niezapłacenia wcześniejszej grzywny, za co groziło mu 9 dni aresztu. Mężczyzna uregulował spłatę grzywny, po czym został zwolniony.

W wyniku kolizji nie ucierpiała żadna osoba.