Wójt gminy Baruchowo pisze do Marszałka. Znamy terminy!

Wójt gminy Baruchowo pisze do Marszałka. Znamy terminy!

Zdecydowanie Gmina Baruchowo posiada jedne z najlepiej wyremontowanych dróg w okolicy. Gmina bowiem systematycznie i konsekwentnie pozyskuje wszelkie dofinansowania z UE celem zapewnienia mieszkańcom, jak najlepsze warunki do życia. Inwestycje zdecydowanie podnoszą standard życia i sprawiają, że gmina Baruchowo oraz podległe jej tereny kwitną w oczach.

Pozostała droga wojewódzka

Mieszkańcy gminy oczekują na przebudowę drogi wojewódzkiej numer 265, relacji Brześć, Kowal-Gostynin. Trwają już jednak prace nad odcinkiem Brześć-Kowal. Zgodnie z informacją przekazaną na koniec października przez Sławomira Kopyścia, inwestycja ma zakończyć się 30 listopada jednak z pewnymi wyjątkami. Kwestia drogi jest bardzo istotna bowiem, jest ona w fatalnym stanie, zagrażającym bezpieczeństwu mieszkańców. 

Całkowite zakończenie prac

Ponieważ mieszkańcy się niecierpliwią, a prace przeciągają się, wójt gminy Stanisław Sadowski wysłał pismo w tej sprawie do Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego z pytaniem, co z drogą i kiedy zostaną zakończone prace. Pod koniec października Marszałek Województwa odpisał, że planowane ogłoszenie postępowania przetargowego zaplanowane jest na początek 2021 roku. W związku z tym łatwo wywnioskować, że komplikacje dotyczą kwestii formalnych realizacji inwestycji. 

Wszystkim zależy na realizacji inwestycji

Marszałek Województwa jednocześnie w wystosowanym piśmie podkreśla, że Zarządowi Województwa bardzo zależy na dopięciu i realizacji budowy drogi wojewódzkiej 265. Przedłużające się jednak negocjacje między władzami Województwa a spółką, która ma zająć się budową, termin realizacji wydłużył się. Dodatkowo należało omówić kwestię zabezpieczenia inwestycji z bankami, oraz inne komplikacje wynikające z formalności.