Droga Brześć-Kowal – kiedy zakończenie prac?

Droga Brześć-Kowal – kiedy zakończenie prac?

Znamy już termin realizacji budowy drogi wojewódzkiej numer 265 relacji Brześć-Kowal-Gostynin. Dla mieszkańców to bardzo ważna inwestycja, która decydować będzie o jakości życia oraz bezpieczeństwie. Dobrze rozwinięta infrastruktura wpływa również na poziom rozwoju danego regionu. 

Droga bez końca

Chociaż budowa drogi wojewódzkiej numer 265 rozpoczęła się już dawno, to nigdzie nie ma informacji o jej oficjalnym zakończeniu. Mieszkańcy pytają wójta, a wójt Marszałka Województwa i otrzymuje następującą informację: prace przypuszczalnie zakończą się w pierwszym kwartale 2021 roku. To dość mało precyzyjny termin, zwłaszcza że upłynęło już sporo czasu. Rozpoczęcie prac miało miejsce na koniec maja 2017 roku. 

Część w listopadzie, część w 2021

Przetarg na budowę drogi wygrała firma Eurovia. Prace z początku miały zakończyć się w 2018 roku, lecz do dnia dzisiejszego trwają. Co ciekawe, część prac zakończy się już z końcem listopada bieżącego roku. Jednak prace będą trwać przy przejeździe kolejowym w Gołaszewie oraz na obszarze Brześcia Kujawskiego i Kowala. Termin jest jednak zapewnieniem firmy, w owe obietnice trudno uwierzyć Sławomirowi Kopyściowi, wójtowi gminy. 

Miały być inne inwestycje, są komplikacje formalne

Jeszcze, gdy budowa ruszała, wspominano, że kolejne do przebudowy będą drogi 270,269 i pozostały odcinek drogi wojewódzkiej 265. Tymczasem, obecna inwestycja trwa. Z założenia firma Eurovia daje na budowę siedmioletnią gwarancję. Gwarancji zakończenia prac w najbliższym czasie dać nie może. Bo Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego jak wcześniej wspomnieliśmy, raczej zakłada pierwszy kwartał 2021, a opóźnienia tłumaczy problemami natury prawno-finansowej. Inwestycję miały blokować spółki uczestniczące w budowie oraz banki.