Fabryka rowerów pod Brześciem. Wielka inwestycja portugalskiego producenta

 Fabryka rowerów pod Brześciem. Wielka inwestycja portugalskiego producenta

W Brześciu będą powstawać rowery między innymi dla firmy Decathlon. Trwa budowa fabryki RTE Poland. Firma to spółka córka portugalskiej firmy RTE. To świetna wiadomość dla mieszkańców, gdyż oznacza to nowe, atrakcyjne miejsca pracy. Inwestycja ta z pewnością płynie pozytywnie na region. Budowa warta jest 80 mln złotych. 

Brzeska strefa gospodarcza rozwija się 

Działka zakupiona przez firmę RTE mierzy 6,5 hektarów. Sam zakład w Machnaczu będzie miał powierzchnię 36 000 metrów kwadratowych. Fabryka powstaje od podstaw, oznacza to, że poza robotami budowlanymi prace obejmują kolejno zakup i instalację potrzebnych maszyn oraz sprzęt produkcyjny.

Nawet 500 000 rowerów! 

Jak powiedział Jorge Salgado prezes RTE, spółka planuje już w pierwszej fazie produkcji, produkować 500 000 rowerów rocznie. Docelowo firma planuje produkować nawet 1,5 miliona rowerów rocznie. To świetna informacja, ponieważ oznacza to, że będą potrzebne ręce do pracy. Fabryka ma być wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt oparty na inteligentnych systemach produkcyjnych. Tego typu wyposażenie sprawi, że rowerów fabryka wyprodukuje nie tylko bardzo dużo, ale również będą to sprzęty wysokiej klasy i jakości.

Wszystkie modele w jednej hali

Co istotne i ciekawe zarazem na jednej hali w Brześciu będą produkowane wszystkie modele rowerów, które konsumenci znają z sieci Decathlon. To wielkie wyrażenie dla Brześcia, ale również dla Polski. Dotychczas fabryki rowerów RTE można było znaleźć we Francji, Rumunii oraz Portugalii. Wybór Polski oraz brzeskiej strefy gospodarczej nie był jednak przypadkowy. O wyborze bowiem zdecydowała świetna lokalizacja, warunki, wysoka kultura przemysłowa oraz stabilna sytuacja gospodarcza kraju.