Włocławscy stróże prawa zaangażowani w ogólnopolskie akcje kontrolno-prewencyjne "PRĘDKOŚĆ"

Włocławscy stróże prawa zaangażowani w ogólnopolskie akcje kontrolno-prewencyjne "PRĘDKOŚĆ"

W ramach swoich obowiązków, funkcjonariusze Policji z Włocławka przystąpili do realizacji krajowego programu kontrolno-prewencyjnego o nazwie „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie szczególnej uwagi na egzekwowanie od osób prowadzących pojazdy stosowania się do ustalonych na drogach limitów prędkości.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach, takie jak włocławscy policjanci ruchu drogowego, każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Jednym z elementów, na który zwracają szczególną uwagę, jest kontrola prędkości, z jaką poruszają się kierujący pojazdami. Dzięki ich pracy, często udaje się wyeliminować tzw. „piratów drogowych”, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogą stanowić zagrożenie dla innych.

Tak też było w piątek 17 maja, kiedy to w całym kraju miały miejsce działania kontrolno-prewencyjne w ramach programu „PRĘDKOŚĆ”. Włocławscy policjanci aktywnie włączyli się w te działania, dbając o bezpieczną jazdę na drogach.