Policyjna akcja na autostradzie A-1: Kontrola trzeźwości 637 kierowców

Policyjna akcja na autostradzie A-1: Kontrola trzeźwości 637 kierowców

Na autostradzie A-1, która przecina województwo kujawsko-pomorskie, odbyły się policyjne działania, w które zaangażowali się funkcjonariusze z Włocławka. Głównym punktem tej czterogodzinnej operacji było sprawdzanie stanu trzeźwości osób za kierownicą. Efektem sprawdzeń było stwierdzenie, że czterech z 637 skontrolowanych kierowców siadało za kółkiem po spożyciu alkoholu.

Akcja miała miejsce w miniony poniedziałek, 20 maja 2024 roku. Zaczęła się o godzinie piątej rano i trwała do dziewiątej. W tym czasie funkcjonariusze drogówki bacznie obserwowali, czy na odcinku autostrady A-1 w pobliżu Włocławka wszyscy kierowcy są trzeźwi.

Policja postawiła sobie za cel zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Chcieli zidentyfikować i usunąć z ruchu tych, którzy podjęli ryzykowną decyzję o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu.

Koniec końców, policjanci przeprowadzili łącznie 637 badań trzeźwości. W czterech przypadkach wyniki były pozytywne, co oznaczało, że kierowcy mieli w swoim organizmie więcej niż 0,2 promila alkoholu. Policja reagowała natychmiast – odebrała prawo jazdy i skierowała sprawę do sądu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po spożyciu alkoholu grozi surowa kara pieniężna, która może sięgnąć nawet do 30 tysięcy złotych.