W Wieńcu Zalesiu będzie bezpieczniej!

W Wieńcu Zalesiu będzie bezpieczniej!

Przy drodze powiatowej 2807C powstanie nowoczesny chodnik oraz przejścia dla pieszych. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze relacji Włocławek-Osięciny. Trwają już prace w miejscowości Wieniec Zalesie, obejmujące między innymi rozbiórkę wysepki autobusowej, czy chodnika. Prace prowadzone są w ramach programu „Poprawy bezpieczeństwa pieszych przez wykonanie przejścia dla pieszych i chodnika w miejscowości Wieniec Zalesie”.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych przez wykonanie przejścia dla pieszych i chodnika w miejscowości Wieniec Zalesie

Program wart jest 150 000 złotych, ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Twórcy programu mają na uwadze, że pieszy często jest ofiarą ruchu drogowego z powodu złego oznaczenia przejścia dla pieszych lub ogólnie niedostosowanej na potrzeby pieszego drogi. Dlatego pieniądze, które przekazano na realizację projektu, mają na celu poprawę chodników i przejść dla pieszych i taką ich modernizację, aby mogły zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Prace dla bezpieczeństwa już trwają

Pieniądze na budowę pochodzą z Funduszu Dróg samorządowych. Prace już trwają, usunięto już stare chodniki. Następnie mają powstać nowe chodniki, barierki oraz odpowiednio oznaczone przejścia na pieszych. Jest to część prac mających na celu poprawę bezpieczeństwa w Brześciu Kujawskim. Większość prac w ramach modernizacji dróg potrwa do końca grudnia. Za wszelkie niedogodności władze przepraszają, zwracają jednak uwagę na konieczność i słuszność remontów dróg. W ramach innego projektu również większość dróg w Brześciu zostanie odpowiednio oświetlona, co również z pewnością wpłynie na poziom bezpieczeństwa i ograniczenie wypadków z udziałem pieszych.