Rozbudowa brzeskiego skateparku już niebawem!

Rozbudowa brzeskiego skateparku już niebawem!

Mieszczący się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Skate Park już za niedługo doczeka się nowych instalacji, które z pewnością spodobają się miłośnikom akrobacji. W ramach projektu obywatelskiego na rok 2020 na Brzeskim Skate Parku powstanie pięć nowych elementów, które umożliwią świetną zabawę amatorom deskorolek, bmx’ów, czy rolek. 

Nowe rampy i nie tylko

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Miasta Brześć, w ramach projektu Obywatelskiego na rok 2020 na skateparku przy szkole, powstanie pięć nowych instalacji:

  • Rampage Fourway Funbox, czyli poczwórna rampa, bardzo wytrzymała, najlepiej sprawdzająca się w przypadku akrobacji na bmx lub hulajnodze.
  • Rampa Mini Airbox, składa się z dwóch ramp, podobnie jak jej czworostronna wersja, najlepiej sprawdza się przy jeździe na hulajnodze, czy bmx, ale jest również popularna wśród deskorolkarzy.
  • Rampage Launch, rampa w formie wysokiego podjazdu, idealnie sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju trikach, jak ollie, czy 360. 
  • Rampage Double Mini Rampa, mniejsza wersja klasycznego Double
  • Freshpark Quarter Pipe, typ rampy dla wprawionych, zwłaszcza lubiany przez deskorolkarzy i fanów bmxów. 

Rośnie ilość miłośników sportów ekstremalnych

Jak przyznaje brzeski magistrat, inwestycja jest odpowiedzią na rosnącą popularność sportów ekstremalnych wśród młodzieży. Projekt zyskał spore poparcie, w związku z czym zostanie zrealizowany. Podobno już nie długo na skateparku pojawi się również tor typu pumptruck, który pozwoli na trening i jazdę jednośladami. Tego typu tory obfitują w ostre zakręty i nierówności, dla lepszej, bardziej emocjonującej jazdy. Co istotne park jest dostosowany zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Łączna kwota inwestycji to 440 tysięcy złotych. Również wrocławianie cieszą się już od kilku miesięcy, nowym, nowoczesnym skate parkiem.