Uciekał przed policją, zderzył się z radiowozem

Uciekał przed policją, zderzył się z radiowozem

W zeszłym tygodniu na autostradzie A1 trwał pościg za pojazdem osobowym, który uciekał przed stróżami prawa. W pewnym momencie, przy węźle autostradowym w Brzeziu, 45-letni kierowca nagle zderzył się z radiowozem. Mężczyzna został zatrzymany i poddany badaniu na trzeźwość, które wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło około godziny 11:30 na autostradzie A1 w pobliżu Brzezia (gm. Brześć Kujawski). Jak podaje policja, kierowca samochodu osobowego marki Skoda zderzył się z samochodem ciężarowym, a następnie uciekł z miejsca wypadku. Za kierowcą, który odjechał uszkodzonym pojazdem, pościg wszczęli włocławscy funkcjonariusze, którzy gonili podejrzanego aż do węzła autostradowego w Brzeziu.

Przeczytaj też o brawurowym pościgu na https://olesnicaonline.pl.

Pijany uderzył w radiowóz i bariery ochronne

W trakcie pościgu mundurowi używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale kierowca nie miał najmniejszej ochoty, żeby się zatrzymać. A w chwili, kiedy zjechał z A1, doszło do sytuacji, w której zderzył się z radiowozem, a później uderzył w bariery ochronne, co zakończyło cały pościg.

Mężczyzna został przebadany przez lekarzy ratownictwa medycznego, a następnie sprawdzony alkomatem na obecność alkoholu. Alkomat wykazał, że ma we krwi 1,7 promila alkoholu. Kierowca został aresztowany i odwieziony na komendę.

W działaniach udział brali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Machnacz, dwa zespoły ratownictwa medycznego i włocławscy policjanci.