Strategiczne inwestycje w infrastrukturę drogową powiatu włocławskiego

Strategiczne inwestycje w infrastrukturę drogową powiatu włocławskiego

Rozpoczyna się istotna faza rozwoju infrastruktury drogowej w powiecie włocławskim. W planach jest gruntowna modernizacja 11-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej łączącej miejscowości Brzezie i Brześć Kujawski.

Marszałek Piotr Całbecki podkreśla dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej na terenie powiatu włocławskiego. Jeszcze w tym roku mieszkańcy skorzystają z odnowionej trasy prowadzącej z Kowala do granicy województwa. Dodatkowo, na początku następnego roku, zostaną udostępnione do użytku obwodnica Lubrańca oraz odnowiona droga łącząca Brześć Kujawski z Lubrańcem. Marszałek wspomniał również o podpisanej umowie dotyczącej przebudowy trasy z Chodcza do Woli Adamowej. Obecnie na celowniku jest kolejna duża inwestycja, a mianowicie gruntowna modernizacja trasy z Brzezia do Brześcia Kujawskiego. Projekt ten ma na celu między innymi ułatwienie dostępu do Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

Umowa na przeprowadzenie prac remontowych na trasie z Brześcia Kujawskiego do Brzezia została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. W ceremonii uczestniczyli m.in. starosta włocławski Roman Gołębiewski oraz burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski.