Śmiertelny wypadek – nie żyje rowerzysta

Śmiertelny wypadek – nie żyje rowerzysta

W powiecie włocławskim doszło do tragicznego zdarzenia. Potrącono rowerzystę, niestety mężczyzna zmarł. Obecnie policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło siedemnastego marca na drodze krajowej sześćdziesiąt dwa. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił rowerzystę. Czterdziestosześcioletni mężczyzna zmarł na miejscu. 

Samochód ciężarowy uderzył w rowerzystę

Półgodziny przed północą siedemnastego marca otrzymali zgłoszenie, że na drodze K-62 doszło do wypadku. Trzydziestodwuletni kierowca ciężarówki uderzył w czterdziestosześcioletniego rowerzystę, który jechał tym samym pasem. Do zdarzenia doszło na drodze między Brześciem Kujawskim a Włocławkiem. Z ustaleń wynika, że pojazdy poruszały się w tym samym kierunku.

Rowerzysta zmarł na miejscu

Po przybyciu służb okazało się jednak, że potrącony mężczyzna nie żyje. Rowerzysta zmarł na miejscu. Kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes był trzeźwy. Badanie alkomatem wykazało zero. Na czas wyjaśnienia okoliczności sprawy kierowca został jednak na polecenie prokuratora zatrzymany. W ramach czynności pobrano również próbkę krwi od kierowcy, aby wykluczyć, że prowadził pojazd pod wpływem innych środków odurzających. 

Wypadki z udziałem rowerzystów

Rosnąca świadomość oraz trend na zdrowy, sportowy tryb życia sprawia, że coraz więcej osób przesiada się na rower. Niestety w związku z tym, przybywa wypadków z udziałem rowerzystów. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że ciągle w wieku miejscach brakuje tras rowerowych i ścieżek. Inna kwestia to nieuwaga rowerzystów. Wiele osób błędnie zakłada, że jeżeli droga jest w małej miejscowości lub na wsi, wówczas nic im nie grozi, to jednak błąd. Dodatkowo w przypadku nocnych eskapad brakuje odblasków, czy świateł. Rowerzyści nie biorą pod uwagę również tzw. martwych punktów, w których mogą się znaleźć i wówczas kierowca go nie widzi. Winni bywają również sami kierowcy, którzy nie zachowują bezpiecznej odległości, a także specjalne wyprzedzają rowerzystów w okolicznościach, które temu nie sprzyjają. Komendy Policji z całego kraju apelują o rozwagę zarówno do kierowców, pieszych, jak i rowerzystów.