Wielka duma burmistrza Brześcia Kujawskiego 

Wielka duma burmistrza Brześcia Kujawskiego 

Tomasz Chymkowski sprawuje rolę burmistrza Brześcia Kujawskiego i w trakcie jego funkcjonowania zauważono wiele pozytywnych zmian. W ostatnim czasie Tomasz Chymkowski ma powody do dumy, ponieważ z wielkim pozytywem i optymizmem realizuje swoje nowe pomysły w bieżącym roku. Na terenie gminy powstają sukcesyjne nowe obiekty, a Brzeska Strefa Gospodarcza dynamicznie prężnie ku rozwojowi. Zaangażowanie burmistrza bardzo widoczne jest na terenie budowy firmy RTE oraz centrum dystrybucyjno-logistycznym firmy LPP. Do inwestorów projektów dołączają nowe przedmioty, wśród których do grona inwestorów dołączyła kolejna firma o nazwie Anwis. Co zawdzięczamy jeszcze Tomaszowi Chymkowskiemu?

Burmistrz Brześcia Kujawskiego – zasłużony człowiek i działacz na terenie gminy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku 2021 gmina Brześć Kujawski ruszyła bardzo intensywnie pod kątem realizacji planów i pomysłów rady miasta. Uprzedni rok 2020 zakończył się dużym sukcesem dla burmistrza, zwłaszcza ze względu na utrudnienia spowodowane sytuacją epidemiologiczną. Obecnie na terenie gminy funkcjonuje już najbardziej kosztowna oraz najważniejsza budowla dla mieszkańców Brześcia Kujawskiego, która czeka na oficjalne jej otwarcie. Mowa o Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” działające już na nowym terenie. Na ten moment czekała nie tylko rada miasta, ale również mieszkańcy całej gminy. Niestety, ze względu na obecnie trwającą pandemię koronawirusa, obiekt mimo użytkowania nie może organizować wszelkich wydarzeń, a także uruchomić pełną ofertę. Mieszkańcy oraz odwiedzający muszą trochę poczekać na opanowanie sytuacji epidemiologicznej, aby móc w pełni cieszyć się atrakcjami, jakie zaplanowane zostały przez Brzeskie Centrum Kultury i Historii.

Jakie plany na rok 2021?

Prace inwestycyjne na terenie gminy Brześć Kujawski realizowane są zgodnie z planem. Niesprzyjająca pogoda oraz kolejna fala koronawirusa na szczęście nie spowodowała tak dużych utrudnień, aby całkowicie wstrzymać realizację projektu. Na rok 2021 planowana jest modernizacja kolejnych dróg gminnych w miejscowościach Jądrowice oraz Redecz Krukowy. Aktualnie prace skupione są na projekcie o nazwie Adaptacja budynku na cele aktywizacji zawodowej, który dotyczy modernizacji dotychczasowej remizy OSP Brześć Kujawski. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na czerwiec 2021. Ponadto, w nowym roku działania inwestycyjne skupione są również na zagospodarowaniu przestrzeni dla młodego pokolenia. Modernizacji ulegną niektóre placówki szkole, a także znajdujące się przy nich boiska sportowe. Możemy być dumni z tak wiernego i aktywnie działającego burmistrza gminy Brześć Kujawski.