Śmiertelny wypadek. Ciężarówka potrąciła pieszego

Śmiertelny wypadek. Ciężarówka potrąciła pieszego
Person lying on the ground after a car accident

W Brześciu Kujawskim miał miejsce śmiertelny wypadek. 63-letni mężczyzna, przechodząc przez pasy dla pieszych, został potrącony przez samochód ciężarowy Man. Niestety prędkość oraz masa pojazdu zrobiły swoje i mimo szybko udzielonej pomocy pieszy zmarł. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej nr 265 i krajowej DK 62. Policja bada okoliczności potrącenia.

Tragiczne potrącenie

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarówką man 40-latek, skręcając w prawo, nie zauważył 63-latka, który akurat przechodził przez jezdnię, na pasach w oznakowanym miejscu. Na miejsce zdarzenia w krótkim czasie przybyły służby ratownicze, które przystąpiły do udzielenia pomocy potrąconemu mężczyźnie. Niestety mimo tych prób, mężczyzna zmarł. W chwili potrącenia kierujący ciężarówką nie był pod wpływem alkoholu. Policja dokładnie bada okoliczności zdarzenia, jednak do czasu trwania czynności, kierowca ciężarówki man, został zatrzymany do wyjaśnienia.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia

Przybyłe na miejsce służby, zabezpieczyły miejsce potrącenia. Ponadto ruch drogowy przez jakiś czas był prowadzony wahadłowo, po to, aby dać możliwość pracy Policji. Ciało poszkodowanego było poważnie uszkodzone, miał on liczne obrażenia wewnętrzne, wskutek których zmarł. Zabezpieczono ciało, strażacy wraz z policjantami pracowali przez długi czas po zdarzeniu na miejscu. Sam wypadek miał miejsce w godzinach późno popołudniowych (około 18:00).