LPP inwestuje w Brześć. Zobacz jak!

LPP inwestuje w Brześć. Zobacz jak!

Znana firma odzieżowa LPP buduje centrum odzieżowe w Brześciu. Mimo informacji jakoby LPP wycofało się z inwestycji, do budowy jednak dojdzie. Budowa ma ruszyć już za kilka miesięcy. Z początku powodem rezygnacji lub niepewności co do przedsięwzięcia był koronawirus. Jednak LPP finalnie zdecydowało, że centrum powstanie. Mieszkańcy Brześcia nie kryją zadowolenia, ponieważ centrum zapewni nowe miejsca pracy. LPP zadeklarowało również pomoc lokalnej społeczności, poprzez angażowanie się w różnego rodzaju akcje charytatywne i dofinansowania różnych programów.

Inwestycja wielką szansą

Z początku decyzję mieliśmy dopiero poznać w grudniu. Jednak udało się zatwierdzić inwestycję wcześniej. Teraz już wiemy, że centrum powstanie. Budowa zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2021 roku, czyli ruszy niebawem. Centrum dystrybucyjne ruszy natomiast na przełomie 2021/2022 roku. Mieszkańcy oczekują na inwestycję, ponieważ wiele firm musiała poobcinać etaty lub całkowicie zamknąć działalność w okolicy. Centrum LPP jest szansą na nową pracę dla okolicznej społeczności. LPP w Brześciu wspiera również finansowo akcje charytatywne, takie jak nauka angielskiego, czy wyprawka dla pierwszaka. Za te i inne działania bardzo wdzięczny jest burmistrz Brześcia Tomasz Chymkowski.

Centrum logistyczne w Brześciu

Centrum logistyczne to wielka szansa dla mieszkańców. To nowe miejsca pracy i możliwości, ponieważ LPP zapowiedziało również pomoc i angażowanie się w lokalne akcje wspierające mieszańców. Kilka już obecnie finansuje. Samo centrum logistyczne jako inwestycja warta jest 500 mln złotych. Z początku centrum miało ruszyć w tym roku, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany LPP. Z Centrum Logistycznego LPP będzie prowadzona wysyłka odzieży na cały świat w ilości 10 mln sztuk ubrań tygodniowo.