Na majówkę zostajesz w mieście? Szykuj się na długie świętowanie!

Na majówkę zostajesz w mieście? Szykuj się na długie świętowanie!

Majówka w Brześciu rozpoczyna się już 29 kwietnia 2023 r. dwoma bardzo emocjonującymi meczami piłkarskimi. Prócz tego na majówkę włodarze miasta zaplanowali również VII Festiwal Zespołów Folklorystycznych i rajd rowerowy. Jednym słowem na majówce w Brześciu będzie się działo!

Majówkowe świętowanie w Brześciu rozpocznie się już 29 kwietnia 2023 r. o 14:00 GKS Łokietek zagra z Piastem Kołodziejewo emocjonujący mecz. Nieco później o 17:30 druga drużyna GKS Łokietek zagra mecz Skompensis Skępe.

W sobotę 30 kwietnia rozpocznie się VII Festiwal Zespołów Folklorystycznych imienia Tadeusza Zielińskiego. Potrwa on do 1 maja 2023 r. Udział w festiwalu potwierdziły topowe zespoły folklorystyczne z całego kraju. To nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli muzyki etnicznej.

3 maja 2023 r. w święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja o 9:00 odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny. Godzinę później nastąpi uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku Władysława Łokietka. O 10:30 prosto z centrum Brześcia wyruszy biało-czerwony rajd rowerowy. Urząd miasta Brześcia zaprasza mieszkańców do aktywnego uczestnictwa majówce.