Policja zatrzymała dwóch mężczyzn z amfetaminą. Pierwszego w Brześciu Kujawskim, a drugiego we Włocławku

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn z amfetaminą. Pierwszego w Brześciu Kujawskim, a drugiego we Włocławku

W połowie lutego policjanci dokonali dwóch aresztowań, podczas których ujęto dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Pierwszy z nich został zatrzymany 11 lutego w Brześciu Kujawskim. Natomiast drugi wpadł w ręce policji dzień później – na włocławskim Podzamczu. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w swojej sprawie.

Podejrzany zatrzymany w Brześciu Kujawskim

Do pierwszego zatrzymania doszło 11 lutego po godzinie 21:00 w Brześciu Kujawskim. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Brześciu Kujawskim, podczas przeprowadzania rutynowej kontroli drogowej, zauważyli podejrzany samochód osobowy marki skoda. Na widok mundurowych kierowca szybko zjechał w inną ulicę.

Policjanci postanowili wszcząć pościg za skodą. Po oddaniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna zatrzymał swój pojazd. Okazało się, że za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec Brześcia Kujawskiego, który miał przy sobie woreczek strunowy z białym proszkiem. Analiza wykazała, że kierowca przechowywał 17 g amfetaminy.

Podejrzany zatrzymany we Włocławku

Dzień później policjanci złapali drugiego mężczyznę, tym razem we Włocławku. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku natknęli się na podejrzanego na Podzamczu, podczas pełnienia służby patrolowej. Widząc, że mężczyzna zachowuje się bardzo nerwowo, postanowili go wylegitymować. Jednak ten coraz szybszym krokiem zaczął oddalać się od radiowozu.

Po krótkiej chwili podejrzany został zatrzymany. 34-letni mieszkaniec Włocławka również miał przy sobie woreczek z białą substancją. Po zbadaniu okazało się, że jest to amfetamina o wadze 24 gramów. Mężczyzna został aresztowany i przewieziony na komendę.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty w swojej sprawie. Za posiadanie nielegalnych substancji psychotropowych obaj mogą trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Sprawdź też; podejrzany z amfetaminą zatrzymany w Bartoszycach.