Podsumowanie roku 2022 w Brześciu Kujawskim. Mamy z czego być dumni!

Podsumowanie roku 2022 w Brześciu Kujawskim. Mamy z czego być dumni!

Nim w niebo wystrzeli tysiące fajerwerków zwiastujących Nowy Rok, warto podsumować to, co wydarzyło się w Brześciu Kujawskim w roku 2022 roku. Jak podsumowuje burmistrz, Tomasz Chymkowski, to był intensywny czas!

Ostatni czas dla Brześcia Kujawskiego był pełen ważnych inwestycji we wszystkie dziedziny prawidłowego funkcjonowania miasta. Zrobiono wiele w dziedzinie oświaty, min modernizując sale sportowe w szkole Podstawowej nr 1, przebudowę Przedszkola Publicznego w Guźlinie czy budowę sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 2.

Ogromnym krokiem jest również plan utworzenia Miasteczka Ruchu Drogowego, które ma uczyć dzieci przepisów drogowych w praktyce. Kolejną dającą nadzieję inwestycją jest utworzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Poza tymi działaniami, zmodernizowano spora część kanalizacji w Gminie Brześć Kujawski, oraz przebudowano oczyszczalnię ścieków. Spory nacisk postawiono również na modernizację dróg, zaczynając od tych, które wymagają błyskawicznej naprawy. Dodatkowo postawiono na wymianę oświetlenia na LED oraz poprawę stanu terenów zielonych.