Duży pożar budynku w Polówce. Z ogniem walczyło ponad 20 strażaków

Duży pożar budynku w Polówce. Z ogniem walczyło ponad 20 strażaków

W ubiegłą sobotę liczne zastępy strażaków pojawiły się w Polówce (gm. Brześć Kujawski), gdzie wybuchł pożar w budynku gospodarczym. Do akcji przystąpiły zastępy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, które oddelegowano z okolicznych miejscowości. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Dnia 09 lipca około godziny 05:00, między Brześciem Kujawskim a Wieńcem, w miejscowości Polówka wybuchł pożar w budynku gospodarczym, gdzie przechowywano słomę. Zgłoszenie przyjął dyżurny z Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Ogień był tak duży, że do działań gaśniczych wysłano ponad 20 strażaków, cysternę strażacką oraz ciężki samochód gaśniczy.

Strażacy prowadzili działania pożarniczo-gaśnicze ponad 5 godzin

Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko, w związku z czym liczyła się każda minuta. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, zauważyli, że dach budynku już całkowicie stanął w płomieniach. Sprawne działania gaśnicze trwały ponad pięć godzin, wraz z dogaszaniem pogorzeliska i zabezpieczaniem terenu. Na szczęście w wyniku pożaru nie ucierpiały żadne osoby ani zwierzęta.

Działania gaśnicze prowadziły dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Machnacza, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brześciu Kujawskim, Dobrej Woli oraz Kąkowej Woli – relacjonuje zespół prasowy OSP Brześć Kujawski.

Ogromny pożar miał również miejsce w Borkach, o czym przeczytasz, klikając tutaj.