Plac zabaw i boiska już niebawem. Prace trwają!

Plac zabaw i boiska już niebawem. Prace trwają!

Prace nad boiskiem i placem zabaw na osiedlu Falborek trwają. Zgodnie z informacjami część prac ma zakończyć się jeszcze w tym roku, prace bowiem zostały podzielone na dwa etapy. Całość inwestycji zostanie natomiast zrealizowana na działce o powierzchni 1,67 hektara. Na czym polegają etapy i czego możemy się spodziewać?

Pierwszy etap prac

Pierwszy etap prac skupia się na kompleksie sportowym, który ma powstać. Zostają podłączone instalacje sanitarna oraz elektryczna. Następnie, gdy to uda się zrealizować na terenie powstanie plac zabaw, oraz obiekty małej architektury, wraz z narzędziami budowlanymi. Część z tych prac zostanie wykonana jeszcze do końca tego roku.

Drugi etap prac

W kolejnym etapie powstaną boiska treningowe wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, czy siatkówkę. Powstanie również boisko piłkarskie. Zostanie również wybudowany budynek służący do celów sanitarnych, gdzie można będzie skorzystać z prysznica po treningu, jak i szatnia. Cały obiekt będzie ogrodzony oraz monitorowany. Powstanie również stosowane oświetlenie. Wydzielone również zostaną miejsca parkingowe. Miejsce będzie nowoczesne i dobrze wyposażone w nowoczesny sprzęt sportowy.

Dla mieszkańców

Jak podkreśla burmistrz, część prac zakończy się jeszcze w tym roku, inne swój koniec będą miały dopiero u schyłku 2021 roku. Wykonawcą całej inwestycji jest firma Anmed Sp. z.o.o z Dzierżysławia. Burmistrz Tomasz Chymkowski nie kryje zadowolenia z inwestycji oraz podkreśla, że wiąże z inwestycją nadzieje, powiedział również „Realizacja zadania sprawi, że powstanie piękne i funkcjonalne miejsce, z którego aktywnie korzystać będą najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy ”. Inwestycja zatem z punktu widzenia społecznego ma spore znaczenie, dlatego jej realizacja jest dla miasta tak istotna. Jednocześnie będzie to ciekawy obiekt, gdzie młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje.