Obwodnica już niebawem? Rusza proces inwestycyjny!

Obwodnica już niebawem? Rusza proces inwestycyjny!

Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego oraz samorząd od dawna wyczekiwali tej inwestycji! Przez wiele lat wszyscy starali się o to, aby powstała obwodnica Brześcia Kujawskiego. Próby dały rezultat w lutym br., kiedy rząd ogłosił, że projekt budowy obwodnicy został ujęty w “Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”.  Po tej decyzji Minister Infrastruktury wydał decyzję o rozpoczęciu inwestycji, która ruszyła 22 października br. 

Ułatwienia w ruchu drogowym Brześcia Kujawskiego!

Od wielu lat Samorząd Brześcia Kujawskiego starał się doprowadzić do finalizacji marzeń o obwodnicy. Były to program dla nich priorytetowy, ze względu na Brzeską Strefę Gospodarczą. Na ulicach Brześcia coraz bardziej intensywny jest ruch tranzytowy, który w ich ocenie jest niebezpieczny. Budowa obwodnicy miała główne zadanie- zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Brześcia. Obwodnica będzie rozpoczynała się na drodze krajowej nr 62, odciążając tym samym miasto i przekierowując cały ruch z miasta na obwodnicę. Będzie ona również świetnie skoordynowana z autostradą A1, co sprawi, że będzie świetną alternatywą dla obecnej drogi przez centrum miasta. 

Obwodnica – jak wpłynie na życie mieszkańców?

Dzięki tym wieloletnim staraniom udało się samorządowcom ująć plan inwestycji w “Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”. Program ten został stworzony przez Ministerstwo Infrastruktury, aby znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach miasta, na których wielkogabarytowe pojazdy stanowiły wysokie zagrożenie. Dodatkowo wyprowadzenie części pojazdów z miasta będzie wpływało na zmniejszenie zatłoczenia na drogach i tym samym zwiększenie przepustowości w mieście. Ponadto wpłynie na obniżenie hałasu i poprawę jakości powietrza, na którego zły stan wpływały pojazdy emitujące dużo zanieczyszczeń. Prace nad budową autostrady już ruszyły, jednak w pierwszej kolejności trzeba zgromadzić wszelaką dokumentację techniczną, aby mogły rozpocząć się prace budowlane.