Na Traugutta już spokojniej. Sprawdźcie, co się zmieniło!

Na Traugutta już spokojniej. Sprawdźcie, co się zmieniło!

Władze Brześcia Kujawskiego na pierwszym miejscu zawsze stawiają bezpieczeństwo mieszkańców. Z tego powodu rozpoczęli pracę na ul. Traugutta. Mieszkańcom tej okolicy bardzo zależało na tej inwestycji, dlatego samorząd spełnił ich prośbę. Teraz mogą czuć sie bezpiecznie oni, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Przebudowy drogi nr 191543C – ul. Traugutta w Brześciu Kujawskim”.

Co zmieniło się na ul. Traugutta?

Ruch na ul. Traugutta przed przebudową był bardzo intensywny, dlatego głównym celem było jego zminimalizowanie. Na całej długości drogi zostały zbudowane nowe przejścia dla pieszych, dzięki, którym piesi mogą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Ponadto dla rowerzystów zostały stworzone ścieżki rowerowe, co sprawia, że nie muszą już jeździć jezdnią i obawiać się, czy nie zostaną potrąceni. Aby zmniejszyć również prędkość, z jaką poruszały się pojazdy tą drogą, zostały ustawione progi zwalniające, co podnosi jeszcze poziom bezpieczeństwa. Przeprowadzone inwestycje sprawiły, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma swoje określone miejsce w stworzonej infrastrukturze, gdzie może czuć się bezpiecznie. 

Piękna nowa przestrzeń w Brześciu!

Pracę modernizacyjne obejmowały również stworzenie chodników umożliwiających dojście do przejść dla pieszych. Wzdłuż drogi zostały ustawione  krawężniki i obrzeża betonowe. Aby zaprojektowana od nowa przestrzeń była również atrakcyjna wizualnie, wydzielone pasy zieleni zostały obsypane humusem i obsiane trawą, która już niedługo zacznie kiełkować. Rewitalizacja tej przestrzeni z pewnością wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na ul. Traugutta, która kiedyś była bardzo ruchliwą ulicą, na której nikt nie mógł czuć się bezpiecznie. Teraz każdy może ze spokojem z niej korzystać. Dodatkowo nowa zieleń, która pojawi się w okolicy, będzie dodatkową ozdobą miasta, ciesząc oczy wszystkich mieszkańców!