Nadciąga XXI Turniej Miast Królewskich w Boksie

Nadciąga XXI Turniej Miast Królewskich w Boksie

Już w najbliższą sobotę na fanów polskiego boksu czeka kolejna edycja wielkiego turnieju pięściarskiego, który tradycyjnie odbędzie się w Brześciu Kujawskim. Impreza zmuszona była zaliczyć roczną przerwę spowodowaną szerzącą się pandemia wirusa i wynikającymi z niej obostrzeniami. Niemniej jednak w tym roku pięściarze powracają do akcji, która zaprezentują w brzeskim amfiteatrze.

XXI Turniej Miast Królewskich w Boksie rozpocznie się 12 września przy Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”, na którym pojawią się pięściarze z województwa łódzkiego i województwa kujawsko-pomorskiego. Impreza wystartuje o godz. 14:00 i zostanie poprzedzona godziną walk pokazowych, które będzie można oglądać od godz. 13:00.

Organizatorzy imprezy są dobrej nadziei w kwestii pogody. Dlatego turniej odbędzie się pod gołym niebem. Jednak są również przygotowani na każdą ewentualność. I jeśli pogoda ulegnie pogorszeniu, cała impreza zostanie przeniesiona do Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Tak czy siak, organizatorzy donoszą, że żadne warunki atmosferyczne nie będą w stanie powstrzymać ich przed doprowadzeniem turnieju do wielkiego finału.

XXI Turniej Miast Królewskich w Boksie powstał za sprawą Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim, Brzeskiemu Centrum Kultury i Historii „Wahadło” i Gminnemu Klubowi Sportowemu „Łokietek”. Impreza zaprasza wszystkich fanów boksu, którzy cenią sobie widowiskowe walki z udziałem jednych z najbardziej utalentowanych bokserów w Polsce.