Machnacz: Wypadek na A1 – śpiący kierowca „dostawczaka” wjechał w tył naczepy

Machnacz: Wypadek na A1 – śpiący kierowca „dostawczaka” wjechał w tył naczepy

W ubiegłą sobotę na drodze A1 pod Mahnaczem zdarzył się groźny wypadek, którego sprawca zasnął za kierownicą. 54-letni kierowca samochodu dostawczego wjechał w tył naczepy jadącego przed nim pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do niebezpiecznego zderzenia doszło 23 kwietnia około godziny 00:30 na drodze A1 w kierunku Gdańska, nieopodal miejscowości Machnacz. Jadący w kierunku Gdańska 54-letni kierowca samochodu dostawczego marki Renault w pewnym momencie zasnął za kółkiem i wjechał w tył naczepy pojazdu, który jechał przed nim w tym samym kierunku.

Tutaj przeczytasz o piracie drogowym, który zderzył się z radiowozem.

Kierowca pojazdu dostawczego ukarany mandatem

Jak relacjonuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, na miejsce zdarzenia wysłano funkcjonariuszy policji i zespół pogotowia medycznego. Ponadto, oddelegowano też zastępy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brześciu Kujawskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Machnaczu i Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Jeżeli szukasz wiadomości opisujących zdarzenia drogowe, zapoznaj się z artykułem na temat śmiertelnego wypadku w Świętochłowicach.

Kierowcy zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że oboje są trzeźwi. Za spowodowanie wypadku 54-latek został ukarany mandatem. Natomiast powodem zderzenia było zaśnięcie za kierownicą – dodaje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski.