Gwałtowne tempo prac budowlanych na obwodnicy Lubrańca w powiecie włocławskim

Gwałtowne tempo prac budowlanych na obwodnicy Lubrańca w powiecie włocławskim

Konstrukcja obwodnicy Lubrańca, zlokalizowanej na terenie powiatu włocławskiego, jest już bliska ukończenia. Realizujący projekt podmiot przekroczył już 80 procent zaplanowanego zakresu prac. Przez proces inwestycyjny prowadzony pod hasłem „zaprojektuj i wybuduj” rozumie się, że umowa dotycząca stworzenia planu oraz realizacji konstrukcji obwodnicy została zawarta na samym zakończeniu roku 2020. Wspomniane prace drogowe przygotowywane są przez firmę Onde, mającą swoją siedzibę w Toruniu. Rozpoczęły się one we wrześniu 2022 roku.

Na trasie postawiono nowe ronda, most nad Zgłowiączką oraz ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Koszt całej inwestycji przekracza 64 miliony złotych. Projekty te mają być zakończone do końca 2023 roku.

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki, wyjaśnia realia funkcjonowania nowej obwodnicy: „Inwestycja ta ma potencjał do rozwiązania wielu problemów, które do tej pory napotykaliśmy. Dzięki obwodnicy będziemy w stanie zdecydowanie ograniczyć ruch ciężarówek przez centrum miasta, co pozwoli na zmniejszenie hałasu i podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców. Obecnie trwają także prace nad przebudową drogi łączącej Lubraniec z Brześciem Kujawskim. To wszystko pozwoli na stworzenie solidnego połączenia powiatu włocławskiego z autostradą A1 na początku następnego roku.”